Čestitka nadbiskupa Vukšića novom biskupu Vukšiću

Vrhbosanski nadbiskup metropolita i predsjednik BK-a BiH mons. Tomo Vukšić uputio je u četvrtak, 12. rujna čestitku novoimenovanom kotorskom biskupu mons. Mladenu Vukšiću.

„U povodu radosne vijesti da Te je papa Franjo imenovao novim biskupom drevne Kotorske biskupije, u ime svećenika, redovnika, redovnica i svih ostalih Kristovih vjernika Vrhbosanske nadbiskupije, i naravno u svoje ime, najsrdačnije Ti čestitam na velikom povjerenju koje Ti je Crkva iskazala ovim imenovanjem“, napisao je vrhbosanski nadbiskup te dodao: „Radujemo se s Tobom i s cijelom župnom zajednicom u Posušju u kojoj si do sada vrlo uspješno služio kao dušobrižnik. Zajedno sa svima njima molim dragoga Boga da, po zagovoru svetog Tripuna, nebeskoga zaštitnika Kotorske biskupije, blagoslovi također Tvoje buduće služenje Crkvi Kristovoj i dijelu naroda Božjega koji Ti biva povjeren.“

Na kraju je svom prezimenjaku zaželio Božji blagoslov na novoj službi.

D. K.