Imenovan novi kanonik Vrhbosanske nadbiskupije

Vrhbosanski nadbiskup metropolita mons. Tomo Vukšić imenovao je krajem srpnja nacionalnog ravnatelja Papinskih misijskih djela u BiH mons. Luku Tunjića kanonikom Stolnog kaptola vrhbosanskog i plehanskim arhiđakonom.

Mons. Tunjić rođen je 19. listopada 1963. u selu i župi Vukanovići, kraj Kaknja. Za svećenika Vrhbosanske nadbiskupije zaređen je 1989. Na  Papinskom sveučilištu Gregoriana  u Rimu 1995. postigao je magisterij iz dogmatske teologije. Po povratku u domovinu pastoralno je djelovao u župi Čajdraš te je bio prvi ravnatelj novoosnovanog Katoličkog školskog centra Sv. Pavao u Zenici. I iduće godine njegova svećeništva obilježio je rad u katoličkom školstvu: najprije je djelovao kao ravnatelj KŠC-a Sv. Franjo u Tuzli, a zatim u Travniku gdje je bio i rektor travničkoga sjemeništa Petar Barbarić. Od 2008. do 2019. obnašao je službu generalnog vikara Vrhbosanske nadbiskupije, a 2016. imenovan je nacionalnim ravnateljem PMD-a u BiH.

Informacije o uvođenju novog kanonika u službu bit će poznate naknadno.

D. K., KT